Tomaszewicz – profesjonalny deweloper!

Najnowsze artykuły
Znajdź nas:
Back to top

Szczecin – idealne miejsce do życia!

Szczecin to miasto, które znajduje się w województwie zachodniopomorskim i jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Z roku na rok do Szczecina przybywa coraz więcej mieszkańców, którzy doceniają zalety tego miasta i chcą się osiedlić na jego terenie. Szczecin posiada nie tylko ciekawą infrastrukturę i wspaniałe cuda architektoniczne, ale również, dzięki licznym parkom i jeziorom, pozwala zrelaksować się i odpocząć na łonie natury.

Zabytki – czym zachwyca Szczecin?

Szczecin znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, czyli trasie turystycznej, która obejmuje miasta z ceglaną architekturą gotycką. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków jest Zamek Książąt Pomorskich, czyli renesansowy zamek znajdujący się na Wzgórzu Zamkowym, w otoczeniu rzeki Odry. Warta zobaczenia jest również bazylika św. Jakuba, która jest drugim pod względem wysokości kościołem w Polsce. Jest to kościół rzymskokatolicki, który znajduje się na Starym Mieście. Szczecin jest również znany z tak zwanych „Wałów Chrobrego”, czyli tarasów widokowych o łącznej długości ponad 500 metrów!

Przyroda i zieleń miejska w Szczecinie

To, co cechuje Szczecin, to ponad 161 hektarów zieleni miejskiej, która umożliwia mieszkańcom odpoczynek i regeneracje. Lasy miejskie zajmują łącznie ponad 2,5 hektara powierzchni miasta, ale to liczne parki są dominującą „zieloną” częścią Szczecina. Najbardziej popularnym i największym jest park Kasprowicza, a w jego bliskim otoczeniu znajduje się nowoczesne designerskie osiedle „Villa Botanica”. Park posiada powierzchnię około 50 hektarów, a na jego terenie znajduje się sztuczne jezioro „Rusałka”. Parków w całym Szczecinie jest ponad 15.

Bardzo dużą przestrzeń zajmują również cmentarze, a największy z nich – Cmentarz Centralny, który jest największy w Polsce. Jego powierzchnia wynosi ponad 163 hektary. Szczecin posiada dostęp do wielu jezior i innych akwenów wodnych oraz posiada dostęp do niewielkiej części Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”.

Czy warto zamieszkać w Szczecinie?

Warto! Szczecin daje wiele możliwości zarówno na rynku pracy, jak i edukacji. Jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, ale również dla studentów, którzy chcą zdobyć wykształcenie. Szczecin umożliwia ludziom dalszy rozwój, a uczelnie oferują szereg różnych kierunków, aby każdy znalazł coś, co go interesuje. Szczecin posiada niezwykle rozbudowaną aglomeracje, która łączy w sobie wszystko – bliskość centrum, galerii handlowych, sklepów i innych instytucji, ale również nieograniczony dostęp do zieleni, który jest świetnym sposobem na odpoczynek i regeneracje. W Szczecinie jest również bardzo niski wskaźnik bezrobocia, a rynek pracy stale się rozwija, oferując coraz to ciekawsze oferty pracy z możliwością wysokich zarobków i dalszego rozwoju.

Szczecin jest również miastem stosunkowo tanim, gdyż decydując się na zakup domu lub mieszkania w Szczecinie, zapłacimy dużo mniej, niż w przypadku zakupu nieruchomości na przykład w Gdańsku, czy Gdyni. Warto zamieszkać w Szczecinie, gdyż jest to piękne miasto, które oferuje swoim mieszkańcom możliwość rozwoju, aktywne spędzanie wolnego czasu i nieograniczony dostęp do zieleni!