Tomaszewicz – profesjonalny deweloper!

Najnowsze artykuły
Znajdź nas:
Back to top

Czy warto zamieszkać w Policach?

Police znajdują się w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego i wchodzą w skład aglomeracji szczecińskiej. Powierzchnia miasta wynosi około 47 kilometrów². Do centrum Szczecina jest zaledwie 15 kilometrów, dlatego Police są idealnym miejsce do zamieszkania. Miasto można podzielić na cztery dzielnice: Stare Miasto, Nowe Miasto, Jasienica oraz Mścięcino

Zabytki i zieleń miejska – co warto zobaczyć w Policach?

Police oferuje szereg ciekawych zabytków, które są architektonicznymi arcydziełami. Należą do nich między innymi: Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, który jest neogotycką budowlą zlokalizowaną na Starym Mieście, ruiny klasztoru augustianów, które znajdują się w Jasienicy, czy Lapidarium Polickie, które posiada ponad 125 elementów sztuki sepulkralnej. Bardzo charakterystycznym elementem Polic są również kamienice z XIX wieku, które nadają całemu miastu niebanalnego wyglądu, dodając mu szczyptę tajemnicy z ukrytą historią.

Police – idealne miejsce do zamieszkania w okolicy Szczecina!

Police, podobnie jak Szczecin, posiadają sporą ilość parków oraz skwerów, dzięki czemu umożliwiają swoim mieszkańcom odpoczynek na łonie natury. Jednym z większy parków, który znajduję się w Starym Mieście, jest Park Staromiejski, w którym to właśnie znajduje się wcześniej wspomniane Lapidarium Polickie, które jest godnym zainteresowania zabytkiem, który warto zobaczyć! W parku znajduje się również Kościół Mariacki.

Lawendowe Wzgórze – osiedle w samym centrum Polic!

Czy warto zamieszkać w Policach? Jest to osiedle położone przy ulicy Polickiej, które znajduje się w bardzo bliskiej odległości od Galerii Północnej w Szczecinie. Osiedle jest zbudowane z czterech budynków, a dodatkowo posiada garaże podziemne. Każde z mieszkań jest wyposażone w taras lub, w przypadku mieszkań parterowych, ogródek. Dlaczego warto wybrać mieszkanie w Policach? Przede wszystkim za bliskość centrum! Lawendowe Wzgórze oferuje swoim mieszkańcom zaledwie 7 kilometrów trasy do ścisłego centrum, a dodatkowo bliskie otoczenie natury i zieleni. Osiedle posiada połączenia komunikacyjne, które pozwalają na dojazd do centrum oraz okolic. Wokół osiedla znajdują się liczne szkoły oraz przedszkola, dlatego jest to idealne miejsce dla całej rodziny. Galeria Północ jest usytuowana kilkaset metrów od osiedla i jest miejscem wypoczynkowym, które umożliwia swoim klientom zakupy, ale również oferuje lokale gastronomiczne albo siłownię.

Niedaleko Lawendowego Wzgórza znajduję się również Folwark Podkowa, który jest miejscem stworzonym dla całej rodziny! Nie tylko najmłodsi będą zachwyceni ciekawymi zwierzętami, ale również dorośli znajdą coś dla siebie, na przykład przejażdżkę konną. Całe osiedle jest bardzo przyjazne, tworzone z myślą o każdym detalu i szczególe, aby jak najbardziej spełnić oczekiwania wszystkich klientów. Wszędzie jest mnóstwo zieleni, która sprawia, że Lawendowe Wzgórze jest miejscem niezwykle przyjemnym.

Miejsce idealne, zapewniające spokój, łatwy dostęp do natury, ale również do centrum? Zapraszamy do Polic – Lawendowe Wzgórze!