Tomaszewicz – profesjonalny deweloper!

Najnowsze artykuły
Znajdź nas:
Back to top

Dlaczego lepiej zainwestować w mieszkanie z rynku pierwotnego?

Zakup mieszkania lub domu to jedna z najważniejszych decyzji, które podejmujemy w całym naszym życiu. Bardzo często wiąże się to z tym, że związujemy się na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat z kredytem hipotecznym. Bardzo ważnym aspektem jest to, aby dokładnie przemyśleć zakup i nie podejmować pochopnych decyzji. W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto zainwestować i wybrać mieszkanie w Szczecinie na sprzedaż z rynku pierwotnego, jakie to niesie za sobą zalety i wady.

Jakie wybrać mieszkanie w Szczecinie? Rynek wtórny, a może pierwotny?

Powodem, dla którego ludzie decydują się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego, jest jego cena, która może być niższa o 7-10% od pierwotnej ceny mieszkania. Jednak, podobnie, jak w przypadku każdej inne rzeczy w życiu – przy zakupie nie należy kierować się tylko i wyłącznie ceną. Poza kosztami, które musimy ponieść, należy zwrócić uwagę również na inne aspekty, które początkowo mogą nie wydawać się nam bardzo istotne, jednak w perspektywie czasu będą miały bardzo duże znaczenie. O jakich aspektach mowa? O sposobie ogrzewania i ociepleniu budynku, całej infrastrukturze itd. Są to czynniki, które nie tylko wpłyną na wysokość rachunków, ale również na codzienny komfort życia.

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Przede wszystkim, o czym było już wspomniane, zakup mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z obniżeniem kosztów, czyli z niższymi opłatami rachunków. Nowsze budownictwo wykorzystuje bardziej zaawansowane technologie i korzysta ze sprawdzonych materiałów, dzięki czemu budynki są lepiej izolowane, a dzięki temu nie ulatnia się ciepło. Ma to znaczący wpływ na finalną sumę rachunków za ogrzewanie i generuje niższe koszta utrzymania całej nieruchomości. Ważnym aspektem jest również to, że nowoczesne osiedla są wyposażone w garaże podziemne, które nie tylko zwalniają nas z konieczności czyszczenia i „skrobania” samochodów zimą, ale są również bardzo dużą gwarancją bezpieczeństwa. Nowe budownictwo oferuje w swoich budynkach bezawaryjne windy, które są koniecznością w przypadku posiadania dzieci oraz dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Gdzie kupić mieszkanie w Szczecinie? Rynek wtórny – czy warto?

Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, że można samemu zadecydować o tym, w jaki sposób urządzi się swoje wnętrze. Każdy w swoim mieszkaniu chce się czuć dobrze, dlatego wybór mebli, kolorów ścian oraz wszystkich dodatków pełni kluczową rolę. Nowoczesne osiedla są budowane z myślą również o rodzinach z dziećmi, dlatego bardzo często na ich terenie znajdują się bezpieczne place zabaw, mnóstwo zieleni, ławki oraz oświetlenie uliczne, dzięki czemu stają się one miejscem przyjaznym i wypoczynkowym.

Warto kupować mieszkania z rynku pierwotnego, gdyż są to całkowicie nowe lokale, w których nigdy nikt nie mieszkał. Można całkowicie urządzić je samemu, dobrać do nich odpowiednie meble i dodatki oraz, dzięki zaawansowanym technikom w nowoczesnym budownictwie, obniżyć koszty życia związane z opłatami rachunków.