Tomaszewicz – profesjonalny deweloper!

Najnowsze artykuły
Znajdź nas:
Back to top

Gdzie zamieszkać w Szczecinie?

Szczecin to piękne miasto, które znajduje się na Pomorzu Zachodnim. Jest to miejsce niezwykłe, które oferuje swoim mieszkańcom oraz turystom wiele atrakcji oraz zachwyca bogatą architekturą. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Polsce, które będzie rajem dla wszystkich mieszkańców, którzy kochają zieleń. W Szczecinie znajduję się wiele parków, dzięki którym można w spokoju odpocząć na łonie natury i zrelaksować się, a ich łączna powierzchnia wynosi ponad 161 hektarów! Mimo tego, iż Szczecin nie posiada dostępu do morza, to jego mieszkańcy nie mogą się nudzić! Jest to bowiem miasto pełne ciekawych zabytków, które przenoszą do innej epoki i budzą zachwyt. Gdzie zamieszkać w Szczecinie, w którym miejscu warto szukać mieszkania?

Północna dzielnica Szczecina

„Północ”, to dzielnica, która obejmuje północną część miasta. Jest to idealne miejsce, w którym warto zamieszkać, gdyż łączy ze sobą bliskość centrum, jak również zielone obszary miasta. Jest to miejsce, które zapewni swoim mieszkańcom ciszę oraz spokój, a jednocześnie łatwy dostęp do sklepów, galerii handlowych oraz życia wielkiego miasta. Nowoczesne osiedle Lawendowe Wzgórze, zostało stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi oraz osobach, które szukają spokoju i chcą odpocząć od zgiełku miasta po całym dniu spędzonym w pracy. Osiedle jest ulokowane zaledwie 7 kilometrów od ścisłego centrum, a dodatkowo posiada bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej (przystanek w odległości zaledwie 100 metrów!). Bardzo dużym atutem tego miejsca, jest jego lokalizacja. Znajduję się bowiem w odległości 300 metrów od Galerii Handlowej „Północ”, która oferuje swoim klientom szereg atrakcji! W galerii można zjeść pyszny lunch lub napić się kawy, zrelaksować się na zakupach, a dla tych, dbających o formę, skorzystać z profesjonalnie wyposażonej siłowni. Lawendowe Wzgórze to osiedle stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi. W bliskiej odległości znajdują się szkoły i przedszkola, dzięki czemu czas związany z odwiezieniem i odebraniem dzieci znacząco się skraca. W bliskiej odległości, bo zaledwie około 1 kilometra, znajduje się Folwark Podkowa, który umożliwia aktywne spędzanie wolnego czasu całej rodzinie. Można obejrzeć tam ciekawe zwierzęta oraz wybrać się na końską przejażdżkę.

Dzielnica Pogodno

Jest to dzielnica, która znajduję się w zachodniej części Szczecina. Na jej powierzchni znajdują się liczne parki, ale również oddziały Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Morskiej, czy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Zaraz przy parku Kasprowicza znajduje się ekskluzywne osiedle Villa Botanica, które oferuje swoim mieszkańcom spokój, ciszę i odpoczynek na łonie natury. Do centrum dojedzie się w zaledwie 7 minut, a w bliskim otoczeniu osiedla znajdują się liczne parki, jak na przykład Ogród różany. Osiedle posiada wysoko rozwinięta sieć komunikacji miejskiej, a w bardzo bliskiej okolicy znajduje się Kompleks Basenowo-Rekreacyjny Arkonka. Jest to miejsce stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi, parach oraz singlach, gdyż jest tak usytuowane, że każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie!